Putrings 2016

10.oktobrī tika atzīmēta Starptautiskā Putras diena. Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, Putras nedēļa norisinājās arī Jaunjelgavas vidusskolas sākumskolas klasēs.

1.-4. klašu skolēniem tika rīkota Putras stunda, kurā bērni noskaidroja, kāpēc ir svarīgi  ēst putras.

Bērni izpildīja doto uzdevumu-zīmēja un apgleznoja putras šķīvjus. No katras klases tika nobalsoti labākie darbi. Diplomus saņēma Katrīna Šilo(1.kl.), Raivo Broks (2.kl.), Viva (3.kl.) un Paula Lejniece (4.kl.).

Putras dienai veltītajā pasākumā skolēni pildīja Profesora Grauda atsūtītos uzdevumus, kā arī paši rādīja savus sagatavotos priekšnesumus. 1.klases skolēni kopā ar mūzikas skolotāju Maiju Otto bija sagatavojuši dziesmu „Vāru, vāru piena putru” un deju „Vāru, vāru pelei putru”. 2.klases skolēni rādīja un mācīja pārējiem āfrikāņu dziesmu ar deju ritmiem, bet 3. klases skolēni pārbaudīja pārējos, cik uzmanīgi bija klausījušies Putras stundas lekciju, uzdodot dažādus jautājumus par graudaugu nozīmi mūsu dzīvē, kā arī  pārējiem lika  vingrot. 4.klase visus iepazīstināja ar Leona Brieža dzejoli „Saputrotā putra” un noskaidroja, kas ir nepieciešams, lai izvārītu gardu biezputru ,un kādi drošības noteikumi jāievēro.

Noslēgumā katra klase gatavoja putru , izmantojot savu  jauno putras recepti.

Paldies visiem par piedalīšanos! Ēdīsim putras, būsim veseli un stipri!

Uz tikšanos nākamgad!

1.klases skolotāja S.Vickopa