Ar svētku sajūtu

Novembri gaišāku dara patriotiskie  pasākumi, kas veltīti Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. Katrā novadā savas tradīcijas, un tomēr tās savā dažādībā vieno visas Latvijas cilvēkus.

Arī Jaunjelgavas vidusskolā ikviens ir aktīvs līdzdalībnieks valsts svētkiem veltītajos pasākumos.

8. novembrī skolā notika Latvijas Okupācijas muzeja un 4. maija Deklarācijas kluba kopīgi organizēta nodarbība 8. – 12. klašu skolēniem „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”.

Jaunāko klašu skolēni ar aizrautību piedalījās fizisko aktivitāšu sacensībās “Lāčplēsītis”,  lai apliecinātu  gan savu stiprumu un veiklību,  pārbaudot spēku pievilkšanās sacensībās, tāllēkšanā, bumbas mešanā, gan arī atjautību un vērīgumu, atbildot uz erudīcijas jautājumiem.

Rudens bija tik skaists, krāsainās koku lapas izdaiļoja mūsu pilsētu, vajag tikai vērīgāk paskatīties sev apkārt. Skolas parlaments 5.-12.klašu skolēniem organizēja fotokonkursu “Jaunjelgava rudens plaukstās”. Iesūtītās fotogrāfijas vēlreiz atgādina, cik skaists var būt rudens Latvijā. Savukārt svētku pasākumu skolā kuplinās 5.-12.klašu video sveiciens Latvijai dzimšanas dienā.

Piemiņas apliecinājums – iedegtas svecītes. Lai palaistu “Gaismas vilni Daugavā”, skolēni tradicionāli  gatavo plostiņus. Tas  ir  pasākums, kurā iesaistās skolēnu ģimenes, kur idejas reizēm radušās jau krietnu laiku iepriekš, kur gan izvēlas piemērotākos dabas materiālus, gan iepazīst plostu konstrukciju.

Lāčplēša dienas pasākumi novadā sākās ar Lāpu skrējienu apkārt novadam. Šogad to sāka no Brīvības cīnītāju pieminekļa Stalānu kapos un jau tumsā skrējiens noslēdzās pie Brīvības cīnītāju pieminekļa Jaunjelgavas kapsētā. Noskriet vienā dienā vairāk nekā 80 kilometrus var tikai, apvienojot spēkus, tāpēc arī šajā skrējienā piedalījās tik daudzi visa novada cilvēki. Jaunjelgavas vidusskolas skolēnu parlamenta prezidents Uldis Jurins novērtē: “Ir īpašs gods skriet ar lāpu, protams, ir svarīgi, ka kopā ar tevi skrien citi cilvēki un  atbalstītāji uzmundrina. Tas vieno novada ļaudis, skrienot apzināmies, ka cīnītāju piemiņu saglabājam un nesam tālāk. Drēgnajās novembra dienās domājam ne tikai par pagātni, arī par šodienu un nākotni.”

Svecīšu liesmās izgaismotais Brīvības cīnītāju piemineklis Jaunjelgavas kapsētā pulcēja daudz cilvēku no visa novada. Pēc piemiņas brīža kapsētā dalībnieki lāpu gājienā devās uz Daugavumalu, kur pagastu pārstāvji iepazīstināja ar Lāpu skrējiena norisi visā novadā.  Īpašs mirklis – plostiņu palaišana ūdenī. Šogad arī  laikapstākļi labvēlīgi – skaists, mierīgs vakars bez vēja palīdz iedegtajai gaismas straumei nest sveicienu mūžībai.