Putras programma skolās

10.oktobris ir Starptautiskā putras diena, ko svin daudzviet pasaulē. Jau vairākus gadus to svinam arī Latvijā, lai atgādinātu visiem, kāpēc graudaugi ir svarīga mūsu maltītes sastāvdaļa.

Šogad jau piekto gadu notiek Vislatvijas Putras programma skolās, kuras iniciatori ir AS "Rīgas Dzirnavnieks" un graudaugu zīmols "Herkuless" sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centrs (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC).

Šogad Putras programmas ietvaros bērnus izglīto par auzām, no kurām visbiežāk tiek pagatavota putra Latvijā. Putras programma norisināsies no 2. līdz 31.oktobrim.

Arī Jaunjelgavas vidusskolas sākumskolas klasēs notika Putras stunda, kur izglītojamie tika iepazīstināti ar prezentāciju-lekciju par veselīgu uzturu un graudaugiem; piedalījās viktorīnā „Auzās ir spēks!”; kopā ar skolotāju Inesi Ermansoni iemācījās deju „Vāru, vāru putriņu”.

Katra klase kopā ar klases audzinātājām- Inesi Uzulnieci, Solvitu Vickopu, Aniku Vaivadi un Anitu Tumani-  gatavoja auzu pārslu biezputru, pievienojot klāt svaigas zemenes, svaigas mellenes ,ievārījumus u.c. piedevas.

Pēc lekcijas noklausīšanās bērni uzzināja, ka uzturā ir jālieto graudaugi; jāēd brokastīs biezputra, jo tā dod enerģiju ilgam laikam un stiprina sirsniņu, ka vismaz 30 minūtes jānodarbojas ar sporta aktivitātēm.

Noslēgumā katra klase saņēma diplomu par brašu piedalīšanos putras programmā.

Paldies visiem par sadarbību un uz tikšanos nākamgad!

S.Vickopa

Kopā ar skolotāju I.Ermansoni bērni mācās deju

„Vāru, vāru putriņu.”