Septembra notikumi

Septembris  Jaunjelgavas vidusskolā ir bijis piepildīts ar aktīviem un izzinošiem notikumiem.

7.septembrī   atzīmējām Tēvu dienu. Skolas sienas rotāja apsveikumu un zīmējumu izstāde ‘’Mans tētis’’, bet pēcpusdienās klases apciemoja  tēvu vadītās darbnīcas.  Atraktīvajā ‘’Hip-hop darbnīcā’’ Melisas un Raula tētis Uldis Zvirgzdiņš mācīja kustību prieku .’’ Tehniskās uzraudzības inspektora darbnīcā’’ Keitas un Raienas tētis Endijs Grāvlejs iepazīstināja ar modernu traktoru, medību  trofejām un  aprīkojumu, un burvīgu medību suni,  kā arī izvizināja kvadracikla piekabē. ‘’Auto darbnīcā’’ Artas tētis Aivars Pauniņš pastāstīja un parādīja prezentāciju par reisa autobusa vadītāja darbu un ikdienu . ‘’Karavīra darbnīcā’’ Ulrikas, Kristera un Viestura tētis ģenerālis Juris Vectirāns skolēnos raisīja pārdomas par dzimtenes mīlestību un tās aizsardzību, bet ‘’Zemessarga darbnīcā’’  Ilzes tētis Edgars Puriņš lika praktiski paveikt karavīram tik ierastos darbus: uzvārīt tēju, uzcelt telti, uzvilkt aizsargtērpu utt. ‘’Būvuzņēmēja darbnīcā’’ Zandas, Anda un Lindas tētis  Alvis demonstrēja dažādas celtniecībā izmantojamas ierīces un traktoru.  Šīs dienas iespaidi un emocijas ir lasāmas skolēnu atsauksmēs, piemēram: ‘’Man ļoti patika šī diena. Bija interesanti uzzināt, kādas profesijas pārstāv skolēnu tēti. Novēlu šādu pasākumu veidot kā tradīciju!’’ vai arī ‘’Paldies tēviem par visu. Novēlu katram tēvam mīlēt savu ģimeni un lepoties ar saviem bērniem.’’

7.septembrī  6.klase piedalījās Meža ekspedīcijā Tomes mežniecībā. To vadīja SIA „Latvijas Valsts meži” speciālisti, savukārt, lai visi varētu darboties, katram skolēnam izsniedza darba kartes. Meža ekspedīcijā bija sagatavoti dažādi uzdevumi 10 stacijās nelielā teritorijā. Ekspedīcijas mērķis: paplašināt skolēnu zināšanas par mežsaimniecību. Skolēni, veicot uzdevumus, uzzināja informāciju par kokiem, mežu kopumā, par mežizstrādes darbiem un tehniku, par koksnes izmantošanu sadzīvē.

Izvērtējot ekspedīcijas uzdevumus, skolēni atzina, ka uzzināja, kā nosaka koku garumu un vecumu, cik daudz ko var izgatavot no koksnes, ka ir pat no koksnes gatavoti medikamenti un audums. Visinteresantākais bija uzdevums, kad taisīja tiltu no dēlīšiem, neizmantojot naglas. Skolēni izteica arī vēlēšanos iestādīt jaunus kociņus, vairāk uzzināt par mūsu mežu dzīvniekiem.

Meža ekspedīcija paplašināja arī skolēnu redzesloku karjeras izglītībā.

Septembris ir arī dzejas mēnesis. Skaisto rudens lapu parādi Jaunjelgavas vidusskolā šogad papildināja „Dzejas lapkritis”. Kā jau lapkritis, no augstākās vietas, no ceturtā stāva, līdz pat pirmajam.

Vispirms skolēni ar saviem izvēlētajiem un ilustrētajiem dzejoļiem iepazīstināja klasesbiedrus. Tad atvērās skolotājas Ineses Mirekas radošā darbnīca, kurā jaunie mākslinieki darināja interesantas, neparastas lapas, savukārt uz lapām skaistākās, būtiskākās rindas no izvēlētā dzejoļa.

Tā dzeja uzrunā caur rudens lapām - cits izlasa, līdz atrod savējo, citam prātā paliek kādas dzejas rindas, kas atklāj lasītāja domas, cits izlasa, gaidot stundu vai citu nodarbību.

28.septembrī  visa skola iesaistījās projektu dienā ‘’Miķeļdiena-rudens saulgrieži’’. Skolēni pētīja un katrs izgatavoja savu latvju rakstu zīmi, lai veidotu Latvijas simtgades ‘’jostu’’, kas nu vijas no foajē logiem līdz pat ceturtajam stāvam. Rudens veltes pārtapa fantastiskos tēlos izstādē ‘’Rudentiņš-bagāts vīrs’’. Pēcpusdienā Miķeļdienas tirgū pie sākumskolas skolēniem varēja iegādāties gardus, veselīgus un skaistus pašu gatavotus izstrādājumus. Kā jau tirgū pienākas, bija gan ceļojošā cirka numuri, gan čigānu tabors ar zirgu un zīlniecēm, gan dancotāji un dziedātāji, gan ticējumu teicēji un rotaļās vedēji. Daži skolēnu vērtējumi par šo dienu: ‘’Man ļoti patika veidot rakstu zīmi-nav vārdos aprakstāmas sajūtas. Tagad skola izskatās vēl labāk ar rakstu zīmēm. Ļoti skaisti darbi, var redzēt, ka visi centās. Ļoti patika tirdziņš. Visām klasēm bija interesanti priekšnesumi.’’

Pirmais mācību gada mēnesis aizvadīts patiešām aktīvi: gan strādājot un  mācoties, gan apgūstot jaunas prasmes un priecīgi pavadot skolas dienas.

Tikai kopā mums izdodas paveikt labus un lielus darbus. Paldies visiem skolotājiem, skolēniem un vecākiem par atsaucību! 

Rea Vovere, Ilga Bruņeniece

                          

Offers and bonuses by SkyBet at BettingY com