Mācību diena ārpus skolas

“... normāli pastrādāju, ilgi būs jāmazgā drēbes... bija forši, varēju pastrādāt ar tehniku... bija interesanti, varēja pavadīt vairāk laika ar klasesbiedriem... apguvu jaunas prasmes ar tehniku... ļoti patika, forši pavadīju laiku... jūtos nogurusi, daudz strādāju... labi pastrādāju... jūtos ļoti labi!”

Tā  17. maija mācību dienu novērtēja  Jaunjelgavas vidusskolas 8. klases skolēni, kuri kopā ar skolasbiedriem  no 7. klases piedalījās Jaunatnes iniciatīvu projekta PuMPuRS un Pieredzes izglītības organizācijas “Piedzīvojuma gars” organizētajā talkas pasākumā Birzgales pagasta “Ritēs”. Tā bija jau trešā kopīgā aktivitāte šajā mācību gadā.

Dienas laikā skolēni apguva jaunas iemaņas, piemēram, kā strādāt ar virvēm – zirnekļu tīkla pīšanu, kāpt kokos, lai piesietu lielus baļķus jaunajai Meža mājai. Darbi, kuru veikšanā svarīga  sadarbība un līdzdalība. Radošas idejas noderēja baskāju takas atjaunošanā, tika vākti gludi akmeņi, asi čiekuri, mīkstas skujas. Dažam labam uz apģērba un vaigiem bija baltas krāsas punktiņi – no centīgas 11 metru augstas Meža mājas krāsas atsvaidzināšanas.  Drosmīgākie izmēģināja uzkāpt un laisties lejā no klinšu sienas. Pusdienās ar gardu muti tika ēsta pašu uz ugunskura vārīta zupa. Talkas pēdējais lielais darbs – malkas iznešana no meža, zāģēšana, sakraušana šķūnītī - tika veikts kopīgi.

Vēl tikai uzslava par veiktajiem darbiem no talkas vadītāja Viestura, dienas izvērtējums no katra skolēna un - uz mājām! Deju mēģinājums, sporta treniņš, mājasdarbi nākošajai mācību dienai.

Inese Mireka, 8. klases audzinātāja

Iveta Ieviņa, 7. klases audzinātāja