Ar projekta “Latvijas Skolas soma” atbalstu

Iesaistoties projektā “Latvijas Skolas soma”, visi Jaunjelgavas vidusskolas skolēni ir izmantojuši iespēju redzēt vai iepazīt kādu mūsu valsts kultūras un vēstures lappusi.

Vidusskolēni apmeklēja rakstnieka Kārļa Skalbes muzeju “Saulrieti” un ar interesi iesaistījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā par rakstnieku.

Lai izjustu teātra mākslu, ir svarīgs pirmais iespaids. 8., 9.klases skolēniem bija iespēja redzēt Nacionālā teātra izrādi “Puika, kurš redzēja tumsā”. Pārdomas rosinošas  sarunas pēc tās bija gan par grāmatā un izrādē vairāk akcentēto, gan par aktieru tēlojumu, par gaismu un dekorāciju nozīmi izrādē, gan par problēmām, kas saskatītas izrādē un dzīvē.

Ieskatu Latvijas vēstures notikumos skolēni guva, apmeklējot Ziemassvētku kauju muzeju (5.kl.), Dzelzceļa vēstures muzeju (6.kl.) un Motormuzeju (2.kl.).

Semestra noslēgumā skolēni iepazina jaunākās Kinematogrāfistu savienības projekta “Kino visiem un visur Latvijā”   filmas  “Māsas” un “Janvāris”, arī ziemas animācijas filmas.

Ir svarīgi mācību procesā izmantot ekskursijas, tā gūstot plašāku priekšstatu par kādu tēmu, spilgtie iespaidi par redzēto labāk paliek atmiņā un palīdz veidot kopsakarības.